Bir Kampın Anatomisi - Yaşam Takımları™

Bir Kampın Anatomisi

Bolu Aladağlar’da gerçekleştirilen Yaşam Takımları kapmları, doğayla iç içe olmak, takım çalışması becerilerini geliştirmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için harika bir fırsattır. Kamplar 7 zamana bölünmüştür.  Her zamanı eğlenceli farklı aktivitelerle dolu ve oldukça ekonomik kapmlardır. Katılımcılar, doğanın güzelliklerini keşfederken, aynı zamanda kendilerini de keşfederler ve unutulmaz bir deneyim yaşarlar.

1. Zaman Gün Damlası

1. Zaman - Gün Damlası_

Bolu Aladağlar Orman İşletmeleri Tesisleri’nde düzenlenen doğa kampının ilk zamanı olan Gün Damlası, katılımcıların bir araya geldiği ve kampın başlangıcını belirleyen önemli bir andır. Bu zaman genellikle kamp alanında sabah saatlerinde gerçekleşir ve kahvaltı da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerle doludur.

Gün Damlası’nda ilk olarak katılımcılar karşılanır ve kamp liderleri tarafından hoş geldiniz konuşması yapılır. Bu konuşmada, kampın genel kuralları ve planları hakkında bilgi verilir. Katılımcılar arasında tanışma etkinlikleri düzenlenebilir ve bu sayede birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulabilirler.

Kahvaltı ise kampın ilk gününde enerji depolamak için önemli bir etkinliktir.

2. Zaman Buzların Erimesi

2. Zaman - Buzların Erimesi

Bu kampın 2. zamanında ise, eğlenceli takım oyunları ve kaynaşma etkinlikleri yer alıyor. Kampın bu zamanında yapılan takım oyunları ve yarışmalar, katılımcıların birbirleriyle tanışmasına ve kaynaşmasına yardımcı olur.

Takım ruhunun gelişmesi, insanların birbirleriyle olan bağlarını güçlendirir ve kamp boyunca devam edecek dostluklar kurulmasına da yardımcı olur.

Doğanın sunduğu güzellikler ve eğlenceli etkinlikler, herkesin unutulmaz bir kamp deneyimi yaşamasını sağlar.

3. Zaman Ay Gecesi

3. Zaman - Ay Gecesi

Tabiatın içinde olmak, günün stresinden uzaklaşmak, kamp ateşinde dostlarla sohbet etmek; hayatın temel ihtiyaçlarından biri olan doğayı keşfetmenin yolu Aladağlar Orman işletmeleri tesislerinde düzenlenen yaşam takımları kampından geçiyor.

Doğanın ortasında kurulan kamp alanında her zamanın kendine has bir keyfi var. Ancak, kampın en özel zamanlarından biri, hiç şüphesiz, Ay Gecesi.

Kampın üçüncü zamanı olan Ay Gecesi, doğanın gökyüzüyle buluştuğu, göz alıcı bir gece oluyor. Ay Gecesi’nin başlangıcında hoş geldin etkinlikleri yapılır.

Ay Gecesi, doğanın büyüsünü keşfetmek ve dostlukları pekiştirmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Herkesin yaşamında bir kez olsun bu muhteşem deneyimi yaşamasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

4. Zaman Şafak Yolu

4. Zaman - Şafak Yolu

Bolu Aladağlar Orman işletmeleri Tesisleri, doğa tutkunları için adeta bir cennet. Doğanın güzellikleriyle iç içe bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için harika bir seçenek.

Yaşam Takımları olarak düzenlediğimiz kampımızda, 7 zaman bulunmaktadır ve bu zamanlar arasında en etkileyici olanı ise Şafak Yolu.

Şafak Yolu, her sabah erkenden kalkarak ormanda yürüyüşe çıkmayı içerir. Kamp alanından kalkıp Aladağlar’ın muhteşem manzarası eşliğinde yavaş adımlarla ormanın derinliklerine doğru yürüyüşe başlıyoruz.

Ormanda yürüyüş yapmak, kuşların şarkıları eşliğinde güneşin doğuşunu izlemek inanılmaz bir his.

5. Zaman Neşeli Çayır

5. Zaman - Neşeli Çayır

Bu etkinlikler arasında özellikle “Neşeli Çayır” adlı zaman dilimi, takımların birbirleriyle kaynaşması ve eğlenmesi için harika bir fırsat sunar. Bu zaman diliminde takımlar, kısa film çekimi için ayrılır ve yaratıcılıklarını konuşturur.

Kısa film çekimleri sırasında, takımlar bir araya gelerek, hikayelerini oluşturur ve sonrasında film çekimi için hazırlıklara başlarlar. Bu süreçte, takım içinde iletişim ve işbirliği önemlidir ve bu da bireylerin  birbirleriyle daha da yakınlaşmasına ve takım ruhunu geliştirmesine yardımcı olur. “Neşeli Çayır” zaman dilimi, bireylerin birbirleriyle kaynaşması ve eğlenmesi için harika bir fırsat sunar.

6. Zaman Yıldız Gecesi

6. Zaman - Yıldız Gecesi

Kampın en heyecanlı zaman dilimlerinden biri de 6. zaman olan “Yıldız Gecesi”dir. Bu zaman diliminde takımların çekmiş oldukları kısa filmlerin galası yapılır ve puanlanır. Takımlar, kamp boyunca çektikleri videoları düzenler ve jüri karşısında sunarlar. Jüri, filmlerin içeriği, yaratıcılık ve teknik özellikleri gibi birçok kriteri değerlendirerek puan verir. Birinci olan takım, çeşitli hediyelerle ödüllendirilir.

 Bu etkinlik, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatırken, doğayı koruma bilincini de pekiştirir.

7. Zaman Düşler Günü

7. Zaman - Düşler Günü

Bu zaman dilimi, kamp boyunca yaşanan maceraların ve deneyimlerin ardından katılımcılara unutulmaz bir veda imkanı sunmaktadır.

Günün başlangıcı sabahın erken saatlerinde orman yürüyüşüyle yapılır. Yürüyüş sırasında doğanın güzellikleriyle buluşurken hem bedensel hem de zihinsel olarak tazelenmenize yardımcı olacaktır.

Yürüyüş sonrası, güzel bir kahvaltı yapılır. Kamp boyunca öğrenilen sağlıklı beslenme bilgileri ile hazırlanan kahvaltıda, doğal ürünlerden yapılan peynir, bal, reçel ve ekmek gibi lezzetler yer almaktadır.

Kahvaltının ardından ise kamp sonu açık hava veda programı yapılır. Bu programda, kamp boyunca edinilen deneyimlerin, yaşanan maceraların ve öğrenilen bilgilerin değerlendirildiği bir değerlendirme yapılır. Ayrıca katılımcılara kamp boyunca edindikleri arkadaşlıkları, unutulmaz anıları ve doğayla buluşmanın önemini hatırlatan bir veda konuşması yapılır.

Abone Ol
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Urkiye Kartal
4 gün önce

Muhteşem bir program çok çok teşekkür ederim 7 zamanı bizlerle buluşturan yaşam takımı usta ve kraliçeye

Özlem Erol
4 gün önce

Güzel dostlukların, harika anıların biriktirildigi ,doğayla ic içe olduğumuz ortamlardır . Çocukluğumuza döndüğümüz 3 gündür .

Gülzari Bildik
4 gün önce

Mühteşem bir ortam çok teşekkür ederiz 7 zaman bizlerle buluşturan Yaşam Takımları ve Bünyamin beye çiğdem hanıma çok teşekkür ederiz 🙏

3
0
Düşüncelerinizi merak ediyoruz, lütfen yorum yapın.x