Hakkımızda - Yaşam Takımları™

Hakkımızda

Kamp Ateşi

Yaşam Takımlarına Hoş Geldiniz

Yaşam Takımlarının kadim bilgeliğin mirasını taşımak isteyen gönüllü girişimciler tarafından kurulmuştur. Herhangi bir sahibi veya patronu yoktur. Özgün ve bağımsız olan bu yapı içinde başlangıçta iki seçenek görebilirsiniz.

  1. Yaşam Takımları araçları ile iş kurmak 
  2. Yaşam Takımları ortamları ile bağ kurmak

Yaşam Takımları 2012 yılında bir kamp organizasyonunda fikir olarak başladığında doğrudan satış şirketi Amway üyeleri arasında bir grubun “liderlikle yürütülen network marketing” çalışması yaparken “bilgelik üzerine sosyal bir ağ” programına geçerek yeni bir dönemi başlattı.

Bir yaşam tarzı için yaşamında maddi veya manevi her şeyi erteleyen bir yolculuktan, düşündüğü hayatı yola başlayınca yaşamaya başlayan bir programın içinde doğmuştur.

“Hedef mi yol mu? “ ikileminde yolu önemsemeyen hedeften uzak, hedefsiz yoldan da uzak, hedef için liderliğe, yol için bilgeliğe adanmıştır. Katılımcıların farklı yolları da deneyimleyebilecekleri ve kendi yaşam tarzlarını da inşa edebilmeleri için özgürlüğe adanmıştır.

Liderlikle başlayan kültür bilgelikle devam etmiş, özgürlükle çeşitlenmiştir.  Dünyanın bu konuda en iyileri arasında olma umudunu ve gayretini taşımaktadır.

Yaşam Takımı etkinlikleri içinde bireyin ve takımın gelişimi için araştırma ve deneyime dayanan büyük bir alt yapı vardır. Rasyonel düşünceler kadar sezgilerde önemlidir. Akıl kadar kalp de beslenir. Ancak ölçülüdür. Ölçülebilir ve sorgulanabilir.

Gerek eğitim gerek sosyal aktivitelerden dolayı herhangi bir ticari kar hedefi yoktur. Tüm faaliyetler kişinin kendi kişisel ihtiyaçlarını ortak anlaşma ile en ekonomik bir şekilde karşılayabileceği şekilde yürür. Samimi bir şekilde üretilen işler ve eserler gönüllü katılımcılarla gerçekleştirilir. Burada bir katkı karşılığında iki on yüz katkı alabilirsiniz.

İnsanların sevdikleri ile yılda birkaç kez buluştukları masalımsı ortamlar da rüyaya benzeyen anıların her geçen gün birikerek kendimize yeni bir dünya inşa ettiğimiz yaşam takımları ideolojik dini politik bir misyon ve ayrım taşımamaktadır. Bununla birlikte aile, sağlık, saygı, güven, inanç, huzur ve binlerce düş ile birlikte kalacaktır.

Kümbet Kapmı Haziran 2022
Abone Ol
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Erol YALÇIN
1 yıl önce

Yaşam takımlarını kendim ve ailem için bir “cep hayat” veya hayatın içinde başka bir boyut olarak niteliyorum. Kendimizi çok şanslı addediyoruz.

1
0
Düşüncelerinizi merak ediyoruz, lütfen yorum yapın.x